fbpx

Oho.ee

Otseülekanded, meelelahutus ja uudised

Foto: Catherine Kõrtsmik

Foto: Catherine Kõrtsmik

HC Panter esitas avalduse Balti Hokiliigaga liitumiseks

Värske Coolbet Hokiliiga hõbedaklubi ja Eesti meister Tallinna HC Panter esitas avalduse Balti Hokiliigaga liitumiseks. Samuti esitas HC Panter avalduse Coolbet Hokiliigas mängimiseks.

“HC Panteri jaoks on Balti Liigas osalemine järgmine etapp klubi arengus. See on võimalus pakkuda mängijatele kõrgemal tasemel mänge ja publikule võimalust näha heal tasemel jäähokit. Edukaks osalemiseks peavad vaeva nägema nii klubi juhid, treenerid kui ka mängijaid. Kevadised Coolbet Hokiliiga finaalid näitasid, et meeskond on valmis astuma järgmist sammu ja usun, et Balti Hokiliiga on selleks suurepärane võimalus. Jääme põnevusega ootama sügist ja ootame tribüünidele tagasi kõiki meie suurepäraseid toetajaid ja fänne,” ütles HC Panteri juhataja ja treener Kaupo Kaljuste.

“HC Panter otsus liituda eelmisel hooajal Läti ja Leedu hokiklubide poolt ellukutsustud Balti Hokiliigaga on suurepärane uudis. Maailmas on mitmeid näiteid edukatest rahvusvahelistest liigadest (Alps Hockey League, Asia League, Erste Liga jne), mille tulemusena tõuseb hoki tase kõikides osalevates riikides. Piirideülene liiga koos tugevate Läti ja kiiresti arenevate Leedu klubidega tähendab HC Panterile palju kõrgetasemelisi kohtumisi, millest pooled toimuvad Tallinnas. See on suurepärane uudis Eesti hokisõpradele ja kogu Eesti hokile,” sõnas Eesti Hoki president Rauno Parras.

Parras hinnangul on Balti Hokiliiga hea kasvulava talendikatele noortele, kes soovivad hokis läbi lüüa. “Loodetavasti aitab see koju tagasi tuua ka mõned tublid Eesti hoki kasvandikud, kes täna teiste riikide liigades endale kohta otsivad,” lisas ta.

“Suurepärane uudis on see ka tänastele ja tulevastele hoki toetajatele. Kolmes Balti riigis elab kokku ligi kuus miljonit inimest. Lätis on hoki olnud kogu aeg populaarne, Leedus ja Eestis hoki populaarsus jõudsalt kasvab ning piirideülene liiga kindlasti kiirendab seda kasvu. Seega, esimest korda üle pika aja, saame öelda, et Eesti klubihoki toetamine võimaldab ligipääsu mitmemiljonilisele turule,” selgitas Eesti Hoki president.