fbpx

Oho.ee

Otseülekanded, meelelahutus ja uudised

Eesti või välismaa kasiino: kumba valida?

Tänaseks on turul väga mitmeid erinevaid netikasiino lehekülgi. Jätkub piisavalt valikut nii Eesti online kasiino kui välismaa netikasiino nimekirjadest. Millist siis aga valida? Mille järgi otsustada ning kas välismaa kasiinod on tõesti ka turvalised? Mis teeb üheks kasiinost hea online kasiino? Sealjuures on jäänud pidevalt mulje, et välismaa kasiinod ei ole turvalised. Kas see vastab tõele ning kumba siis eelistada?

Hea kasiino ei ole lihtsalt see, mis esmapilgul tundub põnev ja tore. Ühest heast kasiinost räägivad paraku ka mitmed muud tegurid nagu näiteks mängude valik, boonuste ning kampaaniate pakkumise ning kõige olulisemana siiski kasiino turvalisus. Kuidas aru saada, millised online kasiinod on turvalised ja millised mitte?

Turvalise online kasiino tunnusmärgid

Eesti kasiinodega on lihtne – kui nad omavad litsentsi Maksu- ja Tolliametilt, siis on tegemist reguleeritud, kontrollitud ja turvaliste kasiinodega. Välismaa kasiinode osas on aga teisiti ning tuleb hoolikalt vaadata, kas ja millised litsentsid neil tegutsemiseks on. Vajaliku info leiab aga netikasiino kodulehelt ning kui seal seda infot pole, on mõistlik valida mõni teine kasiino. 

Turvalised online kasiinod omavad tegutsemiseks litsentsi näiteks Malta Gaming Authority, UK Gambling Commission või Curacao valitsuse poolt. Lisaks räägib turvalisest kasiinost ka mitmete erinevate maksevõimaluste pakkumine, mänguvalik tuntud mängutootjatelt ning ka teiste külastajate arvustused online kasiino kohta. 

Kõige lihtsam on aga leida välismaa kasiino võrdlusportaalist, kus on toodud välja erinevad turvalised kasiinod ning nendepoolsed pakkumised. Parimad välismaa litsentsiga kasiinod on leitavad võrdlusportaalist ning seal on juba kontrollitud nende kasiinode turvalisust. Lisaks leiab võrdlusportaalidest infot, kuidas üldse külastada, millised on turvalised online kasiinod ning mida tähele panna välismaa kasiinosid külastamisel. 

Erinevused kohalike ja välismaa netikasiinode vahel

Kohalike kasiinode valik on küllaltki suur nii väikese riigi kohta, kuid siiski vahel võib tekkida mõte, et võiks vaadata ka mõne välismaa kasiino suunas. Millest selline mõte tekib? Ühelt poolt võib selleks olla priskemad boonuspakkumised, mida välismaa litsentsiga kasiinod pakuvad. Peamiseks põhjuseks on see, et välismaal on suurem konkurents, mistõttu peavad kasiinod pakkuma paremaid boonuseid, et kliente enda juurde meelitada. 

Teiseks põhjuseks, miks välismaa litsentsiga kasiinod võivad tunduda ahvatlevad, on mängude valik. Muidugi suuremas osas mängud ei erine, kuid siiski on välismaa kasiinodes mänge, mida kohalikest Eesti kasiinodest ei leia. Lisaks pakutakse välismaa kasiinodes mänge nii-öelda kohalikele maitsetele, mistõttu võib leida suurel hulgal mänge, mida varem pole mänginud. 

Lisaks suurematele boonuskampaaniatele ja mõnevõrra teistsugusele mängude valikule, on olemas ka kolmas põhjus ning selleks on uudishimu. Ikka tekivad küsimused, et millised välismaa litsentsiga kasiinod välja näevad ning kuidas on need üles ehitatud. Ehk on nendes isegi võiduvõimalused suuremad? Võib-olla leiab neist rohkem jackpotiga mänge, kus on võimalik suurelt võita? Uudishimu viib inimese ikka uusi kohti avastama. Nii ka kasiinodega. 

Üheks suureks erinevuseks on muidugi ka maksevahendite võimalused. Kodumaa kasiinodest leiame pigem kohalikud maksevõimaluse, mis sobivad kohalike pankade ja viisidega. Välismaa kasiinodest kõige tavalisemad on krediitkaardid, millega on ka Eesti kodanikel lihtne ülekandeid teha. Lisaks aga võib sealt leida e-rahakotte nagu Paypal ning mõnes kasiinos on võimalik isegi tasuda krüptovaluutas

Mis aga puudutab klienditeenindust, siis tuleb arvestada, et Eesti keeles menüüd ja reaalaja vestlusakent ei ole ning tuleb hakkama saada enamasti Inglise keeles. Muidugi võib leida ka teisi valikuid nagu näiteks Soome, Vene või mõne muu riigi keel. 

Kumb siis valida?

Õnneks pakuvad online kasiinod oma teenused ka neile, kellel juba on mõnes kasiinos konto tehtud. Ei pea olema ja jääma ainult ühe kasiino juurde, kuna on võimalus mitmeid proovida ning seejärel leida endale oma lemmik. Kõige olulisemaks on muidugi tegutsemiseks vajaliku litsentsi olemasolu ning tasub valida kasiino, mille maksevahendid on enda jaoks sobivad. Kas kasiino lehel on lihtne navigeerida või on see pigem ebamugav, kust midagi ei leia üles?

Küll aga sisuliselt tasub mõelda ka selle peale, milliseid mänge on soov mängida? Kes ikka on pokkeri sõber, siis tasub üle vaadata, kas kasiino neid mänge pakub. Eestis on enamikes kasiinodes pokker olemas, kuid välismaal ei pruugi olla. Kellele meeldib mängida slotimänge, siis tuleks üle vaadata, kui palju erinevaid slotimänge netikasiino pakub. Üle tuhande erineva slotimängu peetakse juba päris heaks, aga on kasiinosid, kus on neid üle nelja tuhande ja rohkem. 

Igaüks võiks teha enda analüüsi ja uuringu, vaadata üle tagasisided, mida teised on jätnud, mängude ja maksevahendite valiku ning asjakohase litsentsi olemasolu. Seejärel alles saab igaüks otsustada, milline online kasiino on just tema soovidele ning võimalusele parim. Miks mitte võtta osa erinevatest tervitusboonustest, mis kasiinodes kõige suuremad boonused on? Küll aga tasub silmas pidada, et ka mõne kasiino lojaalsusprogramm on suurepärane. 

Päeva lõpuks ongi küsimus selles, et kes mida soovib ning millised eelistused on. Kes mängib pigem väga harva, siis lojaalsusprogrammi pole ilmselt mõtet uurida, vaid valida parimad tervituspakkumised. Kes aga külastab online kasiinot tihedamini, võiks mõelda lojaalsusprogrammidest osa saamisele. Siiski, on oluline meeles pidada, et kasiinomängud on osa meelelahutusest ning arvestada sellega, et meelelahutus pigem viib raha välja kui toob sisse. 

Siinkohal tuleks läbi mõelda vastutustundliku mängimise põhimõtted ning neist ka kinni pidada. Seada meelelahutuse peale kindel eelarve ning püsida selles. Jah, vahel võib võita ja eks neid suuri võite on ka Eestisse tulnud, aga siiski on tegemist õnnemängudega, mistõttu ei saa kunagi kindel olla, kas õnn on naeratamas või seekord siiski mitte. Hasartmängud on kergesti sõltuvust tekitavad ning need ei ole sobilikuks viisiks rahaliste vahendite parandamiseks.