fbpx

Oho.ee

Otseülekanded, meelelahutus ja uudised

Soome: Tasuta Elava muusika päev reedel 13.8.

Esimene Elava muusika päev toimub 13. augustil Helsingis ja Turu Aura Fest linnafestivalidel. Tasuta üritus toob linnadesse kokku üle 50 muusiku – esinejaid leidub Helsingi metrooliikluses, Suomenlinna parvlaeval ja Stoa väljakul Itäkeskuses – ning isegi Helsingi juuksurisalongis. Turus esinevad muusikud ürituse Aura Fest piirkonnas.

Elava muusika päeva eesmärk on ehitada, säilitada ja edendada elava muusika hariduslikku ja kultuurilist tähtsust ning tõsta muusikute mainet.

Teemapäeva korraldab Libera la Musica, kes on Gixoni rakenduse taga tihedas koostöös Helsingi linna ja HSL -iga. Teised olulised partnerid on elava muusika assotsiatsioon ELMU ry, muusikaprodutsendid, Soome muusikute ühendus ja Teosto.

„Helsingis on august-september traditsiooniliselt oodatud superkuud kunsti ja kultuuri osas ning sellisena soovime neid kogeda ka tulevikus. On tore, et tulevikus on Helsingis ja eriti Itis Stoa väljakul uus, mitme linna muusikaüritus. Et üritus õnnestuks, peab see olema ka tervisele ohutu, selle võimaldamiseks on Helsingi linn 2021. aasta suvel tihendanud koostööd üritustööstusega, ”ütleb Helsingi linna kultuuridirektor Mari Männistö. .

„Elava muusika tööstus on teist aastat järjest rangelt piiratud ja see teeb haiget nii muusikaesitajatele, ürituste korraldajatele kui ka avalikkusele. Sellepärast on väga teretulnud ja värskendav, kui praegu on teie kalendris elav muusika päev. Samal ajal, kui tähistatakse elavat muusikat, peavad otsustajad lõpuks arvestama valdkonna olulisusega ja tagama õiglase kohtlemise selles valdkonnas, ”ütleb Soome Muusikute Liidu president Ahti Vänttinen.

Päeva põhiesinejad Helsingis on Flat Earth, saksofonist Jetro Sarikoski, Juhlat ja Mitra Matouf duo. Turu Aura Festil esinevad Pale Shadows ja Underclass.

„Koroonapandeemia keskel oleme püüdnud eeskuju, loovuse ja visadusega näidata eeskuju kultuuri- ja üritustööstuse ülesehitamisel, pakkudes tuhandetele muusikutele võimalust elatuda meie üritustel ja festivalidel ülesastudes. Aura Fest on uhke, et osaleb partnerina elava muusika päeval. Tõstame koos tassi selle ala professionaalidele, ”kommenteerib Aura Festi promootor Tommi Mäki.

Esimesed muusikud hakkavad mängima koidikul Helsingi metroos ja Kamppi metroojaamas. Keskpäeval saavad Suomenlinna suundujad praamireisi ajal elavat muusikat kuulata. Helsingi juuksurisalongis saab kuulata pool päeva muusikat. Päev kulmineerub varaõhtul tasuta kontserdiga Stoa väljakul Itäkeskuses.

„Ilma kultuurita pole õnnelikku ühiskonda. Elav muusika ja üritused mängivad selles tervikus olulist rolli. Meie eesmärk on tuua rõõmu linnaelanike igapäevaellu ja elavdada elava muusika kultuuri kogu Soomes – eriti pandeemia ajal, mis tekitas etenduskunstnikele suuri raskusi, ”ütleb Gixoni kommertsdirektor Mikko Haapala.

Esinejate nimekirja ning toimumiskohad ja ajakavad leiate ürituse veebisaidilt www.elavanmusiikinpaiva.fi.

Ürituse korraldajad järgivad kehtivaid soovitusi ja piiranguid.