4. mail taas uksed avav Eesti Kunstimuuseum rõõmustab kunstihuvilisi mitme uue näitusega, millest mõned pandi üles ja avati veebiülekandega juba aprillis. Muuseumi viies filiaalis ootavad ees nii prestiižikad rahvusvahelised suurnäitused kui ka kultuuri ja ühiskonda mõtestavad nišinäitused.
Kadrioru kunstimuuseumis avaneb külastajatele juba varem valminud Madalmaade suurmeistrite loomingut tutvustav näitus „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu”, mille raames on Eestisse jõudnud suuremahuline näitus Belgia erafondist The Phoebus Foundation. Esmakordselt Eestis saab siinne publik vahetult tutvuda Peter Paul Rubensi, Anthony van Dycki, Hans Memlingi ja teiste Madalmaade kunsti hiilgeaja autorite loominguga. Lisaks suurmeistrite teostele tutvustatakse ka tollaste naiskunstnike loomingut ning teaduse arengut, tänu millele avaneb külastajale Madalmaade uusaegse ühiskonna ja kultuuri koondpilt. Näituse kuraatoriteks on Katharina Van Cauteren (The Phoebus Foundation) ja Greta Koppel.
Kumu kunstimuuseumis on avatud näitus „Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel”, mis heidab pilgu reivile ja klubikultuurile ning nendega seotud subkultuuridele, näituse kuraatoriks on Kati Ilves. Omaette kultuurinähtuseks kujunenud reivi vaadeldakse nii selle algusaja kui ka tänapäeva kontekstis.
7. mail avatakse publikule disaini ja kunsti piire mõtestav näitus „Kunst on disain on kunst”, mille kuraatoriteks Karin Vicente ja Eda Tuulberg ning mis keskendub Eesti disainile ja visuaalkultuurile.
Oma järge ootab ka 14. mail Kumu suures saalis publikule avanev näitus „Janis Rozentāls. Elutants”. Esimene mahukas Rozentālsi loomingu ülevaatenäitus Eestis toimub koostöös Läti Rahvusliku Kunstimuuseumiga ning tutvustab ühe populaarseima ja mitmekülgseima läti kunstniku loomingut. Näituse kuraator on Aija Brasliņa (Läti Rahvuslik Kunstimuuseum).
Mikkeli muuseumi hubases atmosfääris saavad külastajad osa Hispaania traditsioonilise maalikunsti juhtfiguuri Ignacio Zuloaga loomingust. Baskimaalt pärit Zuloaga looming ja tegevus kollektsionäärina ning Hispaania kultuuripärandi tutvustamine mängisid suurt rolli Hispaania kultuuri säilimises ja rahvusvahelises tuntuses. Näitus jääb Mikkeli muuseumis avatuks 5. septembrini. Näituse kuraatorid on Aleksandra Murre ja Carlos Alonso Pérez-Fajardo (Ignacio Zuloaga muuseum).
Niguliste muuseumis ootab külastajaid keskaegse kunsti ja kirikukunsti püsinäitus ning Christian Ackermanni näitus, mille lahtiolekuaega pikendati 9. maini.
21. mail avatakse Niguliste muuseumis aga Antwerpenist saabuv näitus „Meeletu Dymphna järele”, mille fookuses on traagilise saatusega märterpühaku Dymphna lugu jutustav Goossen van der Weydeni altariretaabel. Seegi näitus jõuab Eestisse koostöös The Phoebus Foundationiga ning näituse kuraatoriks on Katharina Van Cauteren (The Phoebus Foundation).
Adamson-Ericu muuseum läbib hetkel põhjalikku uuenduskuuri ning avab uue ja põneva näituseprogrammiga oma uksed juunikuus.
Loe lisaks
Eesti või välismaa kasiino: kumba valida?
Kadrioru lossi- ja pargiansambli 305. sünnipäeval näeb prantsuse barokktantsu ja kõlavad taiko-trummid
Oksjonimaja Christie’s tunnustas Kumu naisgraafikute näitust