fbpx

Oho.ee

Otseülekanded, meelelahutus ja uudised

Tallinnas toimub seminar krattide kasutamisest parlamendi töö toetamisel

Euroopa riikide parlamentide IT-eksperdid arutavad täna ja homme Tallinnas tehisintellekti kasutamist parlamendi töö toetamisel.

Riigikogu Kantselei haldusdirektori Ahto Saksa sõnul on juba praegu mõnes parlamendis kasutusel tehisintellekti ehk krati lahendused kõne tuvastuseks, automaattõlgeteks ja istungi ülevaadete tegemiseks. „Riigikogu töös on kavas kaasata kratt kõnetuvastuseks järgmisel aastal,“ ütles Saks.

„Kõnetuvastus ja automaattõlge on kaks näidet tehisintellektist, mille rakendamine on jõudnud tehnoloogilise küpsuseni,“ ütles Saks. „Arutamegi kolleegidega, kas see avab tee ka teistele krattidele parlamendi töö toetamiseks.“

Seminaril tutvustavad oma kogemust tööst tehisintellektiga Šveitsi, Prantsusmaa, Soome, Hollandi, Taani ja Euroopa Parlamendi esindajad.

Kahe päeva jooksul käsitletakse veel erinevate e-hääletamise vormide kasutuselevõttu ja innovatsiooni avalikus sektoris. Kogemusi, kuidas valmistada parlamenti ette digitaalseks innovatsiooniks, jagavad Taani, Norra ja Euroopa Parlamendi kolleegid.

Hispaania, Hollandi ja Ungari esindajad annavad ülevaate tööst struktureeritud andmetega ja pilveteenuste kasutamisest parlamentide info- ja kommunikatsioonitehnoloogias.

3.-4. oktoobril Riigikogu konverentsisaalise toimuval seminaril „Artificial Intelligence (AI) Innovations and Projects in the Parliaments“ on 75 osalejat 28 riigist ja 38 erinevast parlamendikojast ning institutsioonist.

Riigikogu Kantselei korraldab seminari koostöös Euroopa Parlamendiuuringute ja Dokumendikeskusega (European Centre for Parliamentary Research and Documentation – ECPRD).