fbpx

Oho.ee

Otseülekanded, meelelahutus ja uudised

Tallinna-Rapla teel saavad kiiruseületajad täna valida rahunemispeatuse

Politsei mõõdab neljapäeva hommikul kiirust Tallinna-Rapla teel ning kiiruseületajad, kel kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole, saavad valida rahatrahvi ning n-ö rahunemispeatuses ootamise vahel.

Valikut pakutakse kiiruseületajatele, kel varasemast kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole. Autojuhtidele, kes valivad rahunemispeatuses ootamise, rahatrahvi ei määrata ning nad suunatakse tee kõrval asuvasse parklasse. Kuni 20 km/h piirkiirust ületanud sõidukijuhtidel tuleb parklas oodata 45 minutit ja 21-40 km/h kiiruseületamise puhul 60 minutit.

„See on osa liiklusinnovatsiooni projektist, mille eesmärk on leida uusi mõjusaid viise liiklusohutuse parandamiseks,“ ütles PPA innovatsiooninõunik Elari Kasemets. „Uurime, kuidas tajuvad kiiruseületajad rahatrahvi ja kuidas kaotatud aja mõju. Autojuhtidega tehtud intervjuudest teame, et osa inimesi peab vestlust politseinikuga ja menetlustoimingutele kulunud aega mõjusamaks sekkumiseks kui rahatrahvi.“

Lisaks tänasele korraldab politsei järgneva kahe nädala jooksul veel vähemalt ühe samasuguse politseioperatsiooni, kus kiiruseületajad saavad valida, kas neile määratakse rahatrahv või nad ootavad 45-60 minutit tee ääres parklas ning trahvi ei pea tasuma.

„Kogume nende politseioperatsioonide põhjal infot, millise valiku kiiruseületajad teevad ja kuidas ise seda põhjendavad. Analüüsime erinevate sekkumisviiside mõju, et leida mõjusamaid lahendusi, sest eesmärk on, et rikkujad päriselt oma käitumist muudaks, mitte karistamine karistamise pärast,“ lisas Kasemets.